Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Święto Plonów Gminy Bartoszyce

Szanowni Państwo,
 
Wójt Gminy Bartoszyce serdecznie zaprasza na tegoroczne obchody Święta Plonów Gminy Bartoszyce, czyli tradycyjne Dożynki, które symbolizują święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Impreza odbędzie się na stadionie w Bezledach 21 sierpnia 2021, a rozpocznie się korowodem i Mszą św. Polową od godziny 11:45.
 
Podczas wydarzenia rozstrzygnięte zostaną konkursy na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Bartoszyce”, Czysta, Estetyczna Wieś”, „Najciekawsze Stoisko Gastronomiczne” oraz konkurs kulinarny „Smaki Barcji”.
 
Jak to Dożynki, to dobra zabawa, a jak zabawa to oczywiście koncerty! 
Na naszej scenie pojawią się nasze lokalne zespoły ludowe z Sokolicy, Wojciech i Galin oraz laureatki Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Sieć Wokalna”. Poza lokalnym akcentem muzycznym, na scenie pojawią się zespoły Plaster, Capitan Folk
i Yugine, a w roli gwiazd wieczoru wystąpią Michał Wiśniewski i Zenon Martyniuk (Akcent).
 
O strefę gastronomiczną zadbają nasze niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich, gdzie będzie mogli skosztować niesamowitych potraw, przygotowanych specjalnie na tę okazję. 
 
Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, które możemy wymieniać bez końca, a oto kilka z nich:
 
- Turniej Sołectw (rozgrywki sportowe)
- Darmowe dmuchańce i strefa zabaw/animacji dla dzieci
- Festiwal kolorów
- Pokaz sprzętu służb mundurowych
- Parada motocykli
 
Święto Plonów to impreza skierowana do mieszkańców Gminy Bartoszyce, ale zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, by wspólnie z nami świętować w ten ważny dzień. 
 
Wydarzenie będzie odbywać się w formie imprezy masowej, zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi związanymi z pandemią COVID-19. Obszar będzie podzielony na strefy, do których wstęp będzie miało 250 osób niezaszczepionych i nielimitowana ilość osób zaszczepionych, nad czym nadzór będą miały służby porządkowe.
 
Zapraszamy serdecznie!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin